UA-54762838-1

(*1980)

Od malička bydlí v Nepomuku. Na SOU v Oselcích absolvoval maturitní obor truhlář-nábytkář-čalouník. Dlouhá léta pracoval v blovické firmě Simay, která se zabývá hlavně výrobou dveří z masivu. Nyní pracuje ve firmě KLAUS Timber. Před několika lety absolvoval  rekvalifikační kurz na kováře a zatím jako vedlejší činnost provozuje umělecké kovářství a zámečnictví v historické kovárně u Špitálského rybníka.
V 90. letech byl jedním z průkopníků skateboardingu v Nepomuku. Inicioval a navrhoval výstavbu prvního skateparku. Jeho návrhy však byly bohužel realizovány pouze ve velmi okleštěné podobě.
S manželkou Silvou žijí od roku 2016 v památkově chráněné kovárně – bývalé barokní kapli Božího těla na hrázi Špitálského rybníka, kterou se snaží postupně opravit do původní podoby a obnovit zde kovářskou dílnu.

“Proč kandiduji za Zelené?
Protože chci měnit věci k lepšímu!
Chci, aby Nepomuk žil, aby se tu něco dělo, aby jedinou možností trávení volného času nebyla televize nebo procházka v lese.
Jsem rád, že můžu být součástí party lidí, která pomáhá uvádět nové věci v život. Zároveň si myslím, že tu máme spoustu památek na slavnou minulost, které by byla škoda vyhodit, nechat spadnout, přejet bagrem. Snažím se i vlastníma rukama přispět, alespoň trochu, k jejich záchraně a novému využití. Historie a současnost může jít ruku v ruce.”

 

 

Facebook