UA-54762838-1

(*1977)

Po maturitě na blovickém gymnáziu šel studovat pražskou právnickou fakultu, odkud ale zběhl po pár letech na kulturní antropologii do Plzně. Během studií vyzkoušel práci prodavače, řidiče dodávky, administrativní síly i zedníka. Studentský život zakončil absolvováním magisterského oboru evropská kulturní studia, rovněž na ZČU v Plzni. Rigorózní práci (PhDr.) obhájil na téma Urbanistický vývoj a památkové hodnoty města Nepomuk. Následně zpracovával stavebně-historické průzkumy pro plzeňské pracoviště Národního památkového ústavu. Od roku 2014 je místostarostou města Nepomuk, má na starosti kulturu, cestovní ruch, památkovou péči a územní plánování.

Láska k rodnému městu se promítá do mnoha jeho dalších aktivit. Spolu s dalšími členy rodiny opravuje od roku 2004 areál Zelenohorské pošty, významné historické stavby v centru Nepomuka. Spolek přátel starého Nepomuka, jehož je členem, zde od roku 2012 provozuje muzeum veteránů a další expozice. Byl také jedním se  zakládajících členů zapsaného spolku Nepal, který pořádá v Nepomuku již 18 let množství kulturních akcí, například populární Nepomucké pivní slavnosti či hudební festival Nefestík. Dále je členem Sokola Nepomuk a Strany zelených (od r.2007).

Jeho záliby plně korespondují s jeho profesí a dalšími aktivitami: hudba, literatura, výtvarné umění a architektura, historie, gastronomie, příroda, cestování …

S partnerkou Janou žije jedenáct let. Mají spolu tři děti: Ladu, Mikuláše a Lauru.

 

Do městského zastupitelstva jsem byl poprvé zvolen před osmi roky. Po volbách v roce 2010 jsme strávili čtyři roky v opozici. Přesto jsme se pokoušeli aktivně ovlivňovat komunální politiku a některé věci se nám podařilo prosadit již tehdy – nový jednací řád zastupitelstva otevřený vůči občanům, pořizování videozáznamů z jednání, zákaz výherních automatů či pravidelné svozy plastů.

Od posledních voleb zastávám funkci místostarosty a radního pro kulturu. Myslím, že v této oblasti se během té doby mnoho věcí posunulo k lepšímu. Vzhled a obsah Nepomuckých novin, množství a kvalita kulturních akcí pořádaných městem, propagace  a celková image města navenek. Začali jsme systematicky pečovat o místní památky a historický stavební fond. Snažíme se obecně kultivovat veřejná prostranství. Zapojujeme do rozhodování a plánování občany. Připravili jsme velmi kvalitní návrh nového územního plánu. Snažíme se zachovat, rozšířit a zkvalitnit veřejnou dopravu …

Rád bych, aby městská samospráva i v následujícím volebním období pokračovala v tomto směru rozvoje města. Soustředila se na kvalitu, nikoliv jen kvantitu. Zároveň považuji za  důležité, aby samospráva byla vůči občanům co nejotevřenější a zajímal ji názor občanů průběžně, ne jen jednou za čtyři roky. Mojí vizí je Nepomuk jako, na svou velikost, velmi živé město, které umí využívat svého historického dědictví, které se může pochlubit pestrým společenským a kulturním děním. Místo, kde se budou spokojeně žít místní, a které budou rádi navštěvovat turisté.

Výsledky voleb

Facebook